چاپ        ارسال به دوست

بیانات معاون فرهنگی دانشگاه در نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی

نشست هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران

نشست صمیمی هیات رییسه با اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران تحت عنوان" نشست پایانی سال" صبح روز دوشنبه 23 /12 /95 با حضور جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.
       در ابتدای این نشست، دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران ضمن خداقوت و تقدیر از تلاش یک ساله همه مسوولان و اعضای هیات علمی دانشگاه، گفت: ازکاستی های بوجود آمده نهایت عذرخواهی را دارم و اگر اینجانب در انجام وظایف محوله کوتاهی کردم، عذرخواهی بنده را پذیرا باشید. 

 دکتر حیدر جانعلی زاده چوب بستی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران در نشست پایانی هیات رییسه ی دانشگاه با اعضای هیات علمی که صبح روز دوشنبه در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد، گفت: من این گونه می فهمم که ریشه و علت اصلی آفرینش و غایت هستی یک چیز است و آن عشق است، عشق به خدا، عشق به خدمت، عشق به انسانیت، عشق به خود، عشق به دیگران و هدف بنده از حضور در سنگر معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برای همین نکته است، ما برای عشق و رفاقت آمده ایم. در تعبیر بلند علامه استاد جعفری "دین به تنظیم روابط انسان با خود، هم نوعش، با خدایش و با محیطش تعریف شده است" و فهم ضعیف بنده این گزاره را می تواند بیان کند که اگر عشق الهی به روابط تزریق شود همه ی زندگی خدایی خواهد شد.
       دکتر جانعلی زاده ادامه داد: برای ایجاد رفاقت و عشق ورزی که راهبرد اصلی ما در این معاونت است، کارهای عملیاتی مشخصی را در دستور کار خود داریم و حلقه ی ضعیفی که با فقدان ارتباط فعالی که در دانشگاه احساس می کنم، ارتباط قوی و فعالی بین سه رکن دانشگاه به نام دانشجو، کارمند و استاد نمی بینم و ما نیاز داریم که این ارتباط را بین این سه رکن برقرار کنیم که این مهم، راه و برنامه دارد و ممکن است. 
       معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران سپس به برگزاری جشنواره و کارگاه ها اشاره کرد و افزود: نشست های علمی است که می تواند به این رهیافت و این راهبرد کمک بکند به خصوص در این مسیر آنچه که مورد تاکید رییس دانشگاه در جلسات مختلف می باشد، جدی گرفتن انجمن های علمی است و اولویت اول ما واقعا همین بخش می تواند تعریف بشود و به همین دلیل در یک ماه و چند روزی که ما در مجموعه ی معاونت افتخار حضور پیدا کردیم یکی از کارهای قابل ملاحظه ای که لازم به توسعه و جدی گرفته شدن است، جدی گرفتن بازدیدهای علمی از لاین انجمن های علمی است که طبق آیین نامه های موجود، بازدید علمی از مراکز علمی و پژوهشی باید همراه با اساتید مربوطه صورت گیرد.


       دکتر جانعلی زاده در بخش دیگری از سخنانش، به احترام و اعتماد به خویشتن اشاره کرد و گفت: باید در این مسیر سرمایه گذاری جدی کرده و به نخبه های درون دانشگاهی اهمیت بیشتری بدهیم چون به آن ها نیاز داریم و باید به صورت جدی پیگیری کنیم.
       دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، نداشتن کانون دانش آموختگان را یکی از خلاهای موجود در دانشگاه مازندران عنوان کرد و افزود: با برگزاری همایش های مختلف می توان آشنایی و تعامل بیشتری با نخبگان کشور برقرار کرد.  
       دکتر جانعلی زاده در پایان سخنانش، از چند‌ اتفاق خوب در دانشگاه مازندران یاد کرد و گفت: یکی اینکه به برکت عزت بخش قرآن کریم، جشنواره ی قرآن و عترت در اردیبهشت 96 به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد که امیدواریم عطر وجود قرآن و عترت در دانشگاه پخش شود. خبر خوب دوم اینکه توانستیم چند مستند کوتاه برگزیده ی وزارت علوم‌ را در دانشگاه مازندران به نمایش بگذاریم و قرار است اختتامیه آن نیز در دانشگاه مازندران برگزار شود. خبر بعدی اینکه یک و نیم درصد بودجه ی دانشگاه به حوزه ی فرهنگی تخصیص پیدا می کند و خبر چهارم اینکه درصددیم مجتمع فرهنگی دانشگاه را راه اندازی کنیم.


    

  یادآور می شود: نشست پایان سال هیات رییسه ی دانشگاه مازندران با اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان یک ایده ی نو برای اولین بار در روز دوشنبه 23 / 12 / 95 در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران با حضور جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار گردید که پس از سخنان اعضای هیات رییسه ی حاضر در نشست، تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه نیز نظرها و پیشنهادات خود را در خصوص مسایل جاری دانشگاه بیان کردند.١٧:٥٣ - 1395/12/28    /    شماره : ١٢٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٣٣خروج