اخبار > برگزاری جلسه سخنرانی با عنوان کسب و کارهای نوآورانه در کشورهای در حال توسعه(بلاکچین در آفریقا)

اطلاعیه ها
آخرین اخبار


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه سخنرانی با عنوان کسب و کارهای نوآورانه در کشورهای در حال توسعه(بلاکچین در آفریقا)

برگزاری جلسه سخنرانی با عنوان کسب و کارهای نوآورانه در کشورهای در حال توسعه(بلاکچین در آفریقا)

 

سخنرانی علمی با موضوع " توسعه کسب و کارهای نوآورانه در کشورهای در حال توسعه"  در یکم دی ماه 1398 به همت انجمن علمی اقتصاد اسلامی در سالن اجتماعات شهید فاضلی نوری برگزار شد.

در این نشست که با حضور اساتید گروه مدیریت و اقتصاد و نیز دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف در رشته های اقتصاد، حسابداری و مدیریت برگزار شد، سخنرانان جلسه به ارائه مباحث پرداختند.

در این نشست، ابتدا سرکار خانم سوما رحمانی، به بیان مباحث مربوط به حوزه فناوری بلاکچین و موارد استفاده آن در جامعه به خصوص فرصت های ایجاد شده به واسطه این فناوری در کشورهای در حال توسعه پرداختند.

در ادامه این نشست، جناب آقای بلیز بایو از طریق ارتباط از راه دور ( اسکایپ) به ارائه مباحث خود پرداختند. ایشان ابتدا با اشاره به استارتاپ راه اندازی شده در کشور خود (غنا) جزئیات مربوط به چگونگی راه اندازی و نحوه کار این استارتاپ که یک کیف پول پرداخت مبتنی بر فناوری بلاکچین می باشد، را به مخاطبین حاضر در جلسه توضیح داده و در ادامه به فرصت های موجود در حوزه فناوری بلاکچین برای کشورهای در حال توسعه به خصوص ایران اشاره داشتند. برای مثال یکی از کاربرد های این فناوری را عبور از چالش های نقل و انتقالات مالی به واسطه تحریم های ایالات متحده بر شمردند و افزودند فناوری بلاکچین راه حل مسائل مربوط به نقل و انتقالات مالی را فراهم خواهد کرد.

ایشان در پایان مباحث خود نیز به چالش های موجود در این حوزه در کشورهای در حال توسعه پرداخته و نبود بسترهای قانونی لازم را یکی از مهم ترین موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاران این حوزه معرفی کردند.

در پایان نشست نیز اساتید و دانشجویان حاضر در برنامه، در قالب برنامه پرسش و پاسخ به طرح سؤالات و ابهامات خود پرداخته و پاسخ های خود را نیز توسط سخنران برنامه ( آقای بلیز بایو) دریافت کردند.

 


١١:١١ - 1398/10/04    /    شماره : ٢٤٦٦٩    /    تعداد نمایش : ٣١خروج